Blisko “dziesiątki”

Jest siła, jest moc, jest dobrze – mimo, że wciąż kontuzjowany jest nasz pilot Mateusz Luty to mamy Krzysztofa Tylkowskiego, którego forma fizyczna jest wyborna. Podczas zawodów Pucharu Europy na torze „Deutsche Post Eisarena Königssee”, nasza dwójka uplasowała się na 17. miejscu w stawce 32 załóg, a należy pamiętać że Mateusz wciąż nie może jeszcze biegać… Do miejsca tuż za czołową „dziesiątką”, Polakom zabrakło ledwie 0.28 sekundy. Wygrali Niemcy Johannes Lochner – Joshua Bluhm.

Po raz kolejny ze znakomitej strony pokazał się Jakub Stano, który wraz z Bartkiem Michalskim ukończyli 1. przejazd Pucharu Europy w Königssee.

Dzień później, do rywalizacji przystąpiły czwórki – decyzją głównego trenera naszej kadry Janisa Mininsa, odpoczywał Tylkowski, który koncentruje się na „dwójkach”.
Mateusz Luty – Jakub Zakrzewski – Łukasz Miedzik – Grzegorz Kossakowski zajęli ostatecznie 19. miejsce.
Identyczny czas dwóch przejazdów – 1:40.91 – uzyskali Chorwaci Drazen Silic – Benedikt Nikpalj – Aleksandar Krajisnik – Damjan Zlatnar.
Wygrali Niemcy Johannes Lochner – Gregor Bermbach – Christian Rasp – Matthias Kagerhuber.