Dwie dwudziestki skeletonistów

Podczas zbliżających się 2. Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, które odbędą się w Lillehammer, 19 lutego br. (tj. piątek), w rywalizacji skeletonistów weźmie udział po 20 dziewcząt i chłopców. Wielkim faworytem zmagań panó wydaje się być Rosjanin Jewgienij Rukosujew, który wygrał w tym sezonie aż cztery wyścigi (2 razy w Igls i 2 razy w Lillehammer). Ostatecznie nie został jednak triumfatorem cyklu „OMEGA Youth Series Competitions 2015/2016” (nie startował w dwóch pierwszych imprezach w Lake Placid). Najlepszym skeletonistą okazał się Koreańczyk z Południa – Jung Seunggi, którego również ujrzymy na torze „Lillehammer Olympic Sliding Centre”.
Wielką gwiazdą żeńskiego skeletonu może być już za kilka lat Brytyjka Ashleigh Fay Pittaway, mieszkająca na co dzień w… Monachium. Ta niespełna 16-letnia dziewczyna, już jako 10-latka zjeżdżała w zawodach regionalnych (m.in. mistrzostwa Bawarii) na torze w Königssee.

SKELETON – mężczyźni

  • Kevin Akeret (Szwajcaria, ur. 25.03.2000)
  • Robert Barbosa Neves (Brazylia, ur. 15.06.1998)
  • Kindrick Carter (USA, ur. 7.10.1999)
  • Mihail Sebastian Enache (Rumunia, ur. 13.04.1998)
  • Sho Gonai (Japonia, ur. 11.09.2001)
  • Florian Heinrich (Niemcy, ur. 14.02.1998)
  • Władysław Heraskiewycz (Ukraina, ur. 12.01.1999)
  • Alexander Tsatalios Hestengen (Norwegia, ur. 14.05.1998)
  • Mitchell Jones (USA, ur. 20.04.1999)
  • Jung Seunggi (Korea Płd., ur. 17.03.1999)
  • Zachary Lipinski (Kanada, ur. 17.09.1999)
  • Samuel Maier (Austria, ur. 3.10.1999)
  • Aliszer Mamedow (Rosja, ur. 27.08.1998)
  • Krists Netlaus (Łotwa, ur. 14.01.1999)
  • Peng Lin-Wei (Tajwan, ur. 22.03.2000)
  • Jewgienij Rukosujew (Rosja, ur. 2.09.1999)
  • Robin Schneider (Niemcy, ur. 19.12.1999)
  • Martin Stampfer (Austria, ur. 25.07.1999)
  • Mihai Razvan Trasnea (Rumunia, ur. 15.01.1999)
  • Bram Zeegers (Holandia, ur. 25.06.1998)

SKELETON – kobiety

  • Agathe Bessard (Francja, ur. 28.01.1999)
  • Julia Falk (Szwecja, ur. 26.01.1999)
  • Rebecca Hass (USA, ur. 15.03.1999)
  • Heo Hyegyo (Korea Płd., ur. 11.11.2000)
  • Mayu Ijichi (Japonia, ur. 6.07.1999)
  • Paula Kristiana Lace (Łotwa, ur. 14.05.1998)
  • Joanna Lahovary Olsson (Szwecja, ur. 30.09.1999)
  • Kayln McGuire (USA, ur. 29.03.1999)
  • Daria Georgiana Miroiu (Rumunia, ur. 22.07.1998)
  • Laura Nascimento Amaro (Brazylia, ur. 27.10.2000)
  • Hannah Neise (Niemcy, ur. 26.05.2000)
  • Madoka Oi (Japonia, ur. 12.02.2000)
  • Ashleigh Fay Pittaway (W. Brytania, ur. 23.05.2000)
  • Diana Cristina Puscasu (Rumunia, ur. 12.09.1998)
  • Maria Surowcewa (Rosja, ur. 1.04.1998)
  • Alina Tarariczenkowa (Rosja, ur. 29.03.2000)
  • Laura Vargas (Kanada, ur. 5.07.1999)
  • Noelle Vennemann (Holandia, ur. 15.09.2000)
  • Alexandra Elena Cristina Vicol (Rumunia, ur. 10.03.1998)
  • Darta Estere Zunte (Łotwa, ur. 21.11.2000)
X