MIO Lozanna 2020

Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Lozanna 2020


Polski Związek Bobslei i Skeletonu dokonując ciągłego rozwoju prowadzonych przez siebie dyscyplin rozpoczyna poszukiwania zawodników do Młodzieżowej Kadry Narodowej, która już w przyszłym roku będzie miała szansę wystartować w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Lozannie! 

Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie są największym wydarzeniem dla młodych sportowców w wieku 15 do 18 lat. Od innych tego typu eventów odróżnia je ciekawy i unikalny program kulturalny, dotyczący między innymi historii i idei igrzysk olimpijskich. Impreza łączy w sobie sportową rywalizację z edukacją, ucząc młodych sportowców z całego świata odpowiedzialności społecznej, rozwoju umiejętności oraz zdrowego stylu życia. 

Bobsleje

Zdjęcie: Olympic.org

Bobsleje na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich to dyscyplina indywidualna. Zawodnicy występują w konkurencji monobob czyli starty odbywają się w jednoosobowym bobsleju. Podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich dużą wagę przykłada się do bezpieczeństwa startujących zawodników.

Zdjęcia: Olympic.org

https://www.youtube.com/watch?v=UtIGYtcli1I&t=15s

Skeleton

Zdjęcie: Olympic.org

Skeleton to sport indywidualny i spektakularny, w którym zawodnik po rozbiegu zjeżdża głową w dół ponad kilometrowym torem lodowym osiągając znaczną prędkość przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa.

 

https://youtu.be/fPuOBJTG81Y

Zdjęcia: Olympic.org

Timeline- czyli jaka jest droga do MIO 2020

Młodzieżowy Igrzyska Olimpijskie w Lozannie to sportowe wydarzenie dla młodych i aktywnych osób, które będą bezpośrednio zaangażowane w organizację tej imprezy. Wszyscy sportowcy startujący na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich zostaną ambasadorami wszystkich wartości jakie niesie za sobą sport. Zdobędą nowe umiejętności i dzięki samorealizacji staną się liderami jutra. 

Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w liczbach

Dołącz do swoich rówieśników z krajów na całym świecie rywalizujących o kwalifikację olimpijką na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie- Lozanna 2020!


Ulotka informacyjna


Formularz zgłoszeniowy