Mistrzostwa Polski w bobslejach po 49 latach!

27 października 2017 roku w Siguldzie na Łotwie odbyły się w XIX Mistrzostwa Polski seniorów w bobslejach. Po 49 latach bobsleje wróciły w poczet dyscyplin w których można rywalizować o tytuł Mistrza Polski. To historyczny sukces, który jest efektem konsekwentnej polityki zarządu związku w obudowaniu prestiżu tego olimpijskiego sportu.

Tytuł Mistrza Polski wywalczyła nasza najbadziej doświadczona dwójka bobslejowa: Mateusz Luty, Krzysztof Tylkowski, która w pierwszym ślizgu osiągnęła rewelacyjny czas startu 4,91. Na drugim miejscu uplasowała się załoga: Jakub Stano, Łukasz Miedzik. Brąz wywalczyli Jakub Zakrzewski, Kamil Masztak.
Cała trójka pilotów- medalistów będzie brała udział w rywalizacji międzynarodowej w sezonie zimowym 2017/18. Pierwszy start już za dwa tygodnie na Pucharze Europy w Lillehammer.

Klasyfikacja Mistrzostw Polski seniorów w bobslejach- Sigulda 2017:
1. Mateusz Luty (KU AZS UMCS Lublin), Krzysztof Tylkowski (WKS Flota Gdynia) 1:42.41
2. Jakub Stano, Łukasz Miedzik (WKS Flota Gdynia) 1:44.65
3. Jakub Zakrzewski (KU AZS UMCS Lublin), Kamil Masztak (WKS Grunwald Poznań) 1:48.69
4. Arnold Zdebiak, Paweł Sarnecki (KS AZS AWFiS Gdańsk) 2:05.33
5. Bartłomiej Michalski (KS AZS AWFiS Gdańsk), Mateusz Grudzień (KS AZS AWFiS Gdańsk) 2:06.19

Przy okazji głównej rywalizacji polskich załóg, zostały rozegrane również otwarte Mistrzostwa Polski w których wzięły udział dójki bobslejowe ze Słowacji i Łotwy.