Polacy w „dwunastce” Europy

Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski dwunastą dwójką bobslejową w Europie!!! To jeden z największych sukcesów polskich bobslei w historii tej konkurencji! Do 9. miejsca, Polakom zabrakło ledwie 0.03 sekundy!!! Mistrzami Europy: Niemcy Francesco Friedrich – Thorsten Margis.
W zawodach Pucharu Świata, które odbywały się jednocześnie z mistrzostwami Europy na „Veltins-EisArena” w  Winterbergu, Mateusz i Krzysztof uplasowali się na 14. miejscu.

W 2014 roku, Dawid Kupczyk i Paweł Mróz zajęli 9. miejsce w mistrzostwach Europy, które odbyły się w niemieckim Königssee. A złotym medalistą został wówczas Szwajcar Beat Hefti (z Aleksem Baumannem), do którego teraz w Winterbergu, Luty stracił wspomniane 0.03 sekundy…
A Francesco Friedrich (wówczas z rozpychającym Jannisem Bäckerem) uplasowali się na 6. miejscu.

Nieco gorzej wypadli Polacy w Winterbergu w rywalizacji czwórek. W mistrzoswtach Europy, Mateusz Luty – Jakub Zakrzewski – Łukasz Miedzik – Grzegorz Kossakowski zajęli 19. miejsce, a zawody Pucharu Świata ukończyli na 26.