Udany powrót Marty na tor

Na torze „Deutsche Post Eisarena Königssee”, bardzo dobry start w zawodach Pucharu Europy zanotowała nasza skeletonistka – Marta Orlowska. Polka zajęła 17. miejsce w gronie 30 startujących i zdobyła pierwsze punkty (18) w cyklu Europe Cup. Dla Marty był to pierwszy start w sezonie 2016/2017 – trzy wcześniejsze opuściła ze względu na dodatkowe badania lekarskie.

Marta może być szczególnie zadowolona z 2. przejazdu, w którym straciła do najszybszej, Niemki Maxi Just 1.78 sekundy (16. czas).
Co ciekawe, nasza skeletonistka miała szybsze starty nawet od słynnej Norweżki, byłej mistrzyni olimpijskiej i świata, Maya Pedersen!
W drugich zawodach, Marta nie była już tak skuteczna, plasując się na 24. miejscu. Oba Puchary Europy zdominowały Niemki, które zajęły całe podium!

Nieco gorzej spisali się w Königssee nasi skeletoniści, którzy nie zdołali awansować do 2. ślizgu (czołowa „dwudziestka”), ale solidarnie zdobyli po… 1 punkcie. Kamil Cyprian Karnas został sklasyfikowany – raz na 30. miejscu, a drugi – na 35. Z kolei Michał Jakóbczyk był 34. i 30. Na starcie stanęło aż 43 zawodników.

Pierwsze zawody wygrał Niemiec Felix Seibel, który miał wolniejsze czasy startu od… Kamila!!! W drugich najszybszy był inny Niemiec – Dominic Rady, który odniósł szóste zwycięstwo w karierze w zawodach Pucharu Europy.