Skeletoniści mocno wchodzą w olimpijski sezon

Nasi skeletoniści dobrze rozpoczęli olimpijski sezon zimowy 2017/18. Marta Orłowska w czasie dwóch dni rywalizacji na torze w Lillehammer wywalczyła 10 i 14 miejsce Pucharu Europy w skeletonie kobiet. W rywalizacji mężczyzn starowało dwóch naszych zawodników. Michał Jakóbczyk zajął odpowiednio 14 i 16 miejsce, a Vladyslaw Polyvach uplasował 20 i 18 miejscu. Na najlepsze miejsca w Pucharach Europy naszych zawodników. Z całej trójki tylko raz Marta Orłowska zajęła w swojej czteroletniej karierze wyższe miejsce.

Bardzo dobre czasu startu Marty oraz Michała, znacznie powyżej zajmowanych miejsc, pokazują ich dobre przygotowanie fizyczne do sezonu. Marta Orłowska w drugi dzień uzyskał szósty czas startu, co przy zakończeniu rywalizacji na 14 miejscu jest imponującym wynikiem. Mimo tego…. “Nie jestem zadowolona ze startu. Stać mnie na więcej. Nie potrafiłam sobie poradzić z wirażem pierwszym i drugim, co wpłynęło na całość zjazdu“- powiedziała Marta po starcie. Jak widać ambicie i apetyty na wyniki są duże!
Michał Jakóbczyk w pierwszy dzień w dwóch ślizgach uzyskał czwarte czasu startu, a w drugi dzień wskoczył nawet na trzecią pozycję. Co potwierdza jego rewelacyjne predyspozycje do tej olimpijskiej dyscypliny jak również bardzo dobre przygotowanie do sezonu.
Dla 16 letniego Vlada Polyvacha to również udany debiut na norweskim torze i najwyższe miejsce w karierze sportowej.

Nasi skeletoniściu powalczą już za tydzień w kolejnej edycji Pucharu Europy niemieckim Winterbergu. Zapraszamy do kibicowania naszym biało-czerwonym!