Szybciej, lepiej, skuteczniej

To był najlepszy występ Polki w historii skeletonowego Pucharu Europy. Podczas drugich zawodów tego cyklu w niemieckim Königssee, Marta Orłowska uplasowała się na 13. miejscu, w gronie 27 startujących! Nasza zawodniczka straciła do najszybszej, Niemki Maxi Just 4.38 sekundy.

Co prawda, kilka tygodni wcześniej Marta zajęła w Altenbergu 11. miejsce, ale w gronie tylko 14 skeletonistek.

Warto przypomnieć, że Marta Orłowska była również pierwszą Polką w historii, która wystartowała w zawodach Pucharu Europy – 21 listopada 2014 roku w Lillehammer.

W Königssee ścigali się również nasi skeletoniści – żadnemu nie udało się co prawda na razie awansować do najlepszej „dwudziestki”, ale systematycznie zdobywają doświadczenia. Dumny może być zwłaszcza Michał Jakóbczyk, który radzi sobie coraz lepiej na europejskich torach. Na torze „Deutsche Post Eisarena Königssee”, pierwszego dnia zmagań w Pucharze Europy zajął 33. miejsce (ze stratą do najszybszego, Niemca Dominica Rady 3.68 sekundy), ale drugiego dnia był już 27. (strata do Rady 3.33 sekundy).

Kamil Karnas również poprawiał się z dnia na dzień – najpierw był 39. (strata 4.78 sekundy), a następnie 36. (strata 4.72 sekundy).

Po kilku tygodniach przerwy, wraca na tor Rafał Koszyk. Pamiętamy, jak przykrej kontuzji doznał na torze w Altenbergu. Leczenie, rehabilitacja i dzisiaj „Yakuza” pomału przypomina sobie, na czym polega prawdziwe, męskie ściganie.

23 stycznia br., Marta Orłowska (rocznik 1993), Michał Jakóbczyk (rocznik 1995) i Kamil Karnas (rocznik 1993) wezmą udział w mistrzostwach świata juniorów, które odbędą się w Winterbergu. W ubiegłym roku, pierwsza dama polskiego skeletonu uplasowała się na 12. miejscu.
Dla obu panów będzie to debiut w tej rangi imprezie.