Bobsleiści kończą sezon

Reprezentacja Polski: Mateusz Luty (pilot) – Jakub Zakrzewski – Łukasz Miedzik – Grzegorz Kossakowski uplasowała się w Igls na 26. miejscu w bobslejowych mistrzostwach świata w rywalizacji czwórek. Złoty medal wywalczyli – po porywającej walce – Łotysze, pilotowani przez niesamowitego Oskarsa Melbardisa, który walczył nie tylko z rywalami, ale i urazem kręgosłupa. Drużynę mistrzów świata stanowili ponadto: Daumants Dreiskens, Arvis Vilkaste i Janis Strenga. Warto zaznaczyć, że po 1. przejeździe, Łotysze plasowali się na odległym 9. miejscu, a pierwszy dzień mistrzostw zakończyli na 7.

Dwa ostatnie ślizgi w Igls to jednak nokaut w wykonaniu Oskarsa Melbardisa i kolegów. Zdecydowanie najszybsze przejazdy i złoty medal mistrzostw świata. Dla Łotwy pierwszy w historii!!!

Na mecie wyprzedzili Niemców Francesco Friedrich (pilot) – Candy Bauer – Gregor Bermbach – Thorsten Margis o zaledwie 0.04 sekundy!

Brązowy medal dla Szwajcarów Rico Peter (pilot) – Bror van der Zijde – Thomas Amrhein – Simon Friedli. Dla Helwetów jest to pierwszy medal mistrzostw świata w czwórkach od 2007 roku (złoto w St. Moritz Ivo Rüegg – Thomas Lamparter – Beat Hefti – Cédric Grand).

Chwile grozy przeżyli na torze Brytyjczycy Lamin Deen – Ben Simons – Bruce Tasker – Joel Fearon. Otóż w 3. przejeździe, zbyt późno zeszli z wirażu i bokiem przejechali kilkadziesiąt metrów. Na szczęście żaden z zawodników poważniej nie ucierpiał.
A po dwóch ślizgach mistrzostw świata, Brytyjczycy zajmowali 4. miejsce, z minimalną stratą (+ 0.03 sekundy) do wiceliderów, Niemców Nico Walthera!!! Ostatecznie zajęli 22. miejsce…, w każdym starcie uzyskując znakomite czasy.

Z kolei Kanadyjki Kaillie Humphries (pilot) – Cyntia Appiah – Kasha Lee – Melissa Lotholz wygrały pierwsze pokazowe zawody w żeńskich czwórkach.

Startem w Igls, nasi bobsleiści kończą sezon 2015/2016.