Setka Stano

Podczas ostatnich w tym sezonie zawodów Pucharu Europy, nasza dwójka bobslejowa Jakub Stano – Paweł Sarnecki uplasowała się na 24. miejscu. Tym samym, na torze „Veltins-EisArena” w Winterbergu, Polacy zdobyli kolejne punkty w klasyfikacji generalnej cyklu. W sumie, Kuba Stano uzbierał aż 131 punktów i zajął w gronie pilotów 31. miejsce w konkurencji dwójek!
W gronie juniorów mieści się nawet w czołowej „dwudziestce”, a pamiętajmy, że nasz utalentowany pilot debiutował na torze niewiele ponad… dwa miesiące temu!!!

W Winterbergu. wygrali Niemcy Richard Oelsner – Marc Rademacher, którzy po 1. ślizgu zajmowali 3. miejsce. Prowadzący po pierwszej części zawodów inni Niemcy, Pablo Nolte – Tobias Schneider (do których Polacy stracili 1.41 sekundy), ostatecznie zakończyli rywalizację dopiero na 5. miejscu.
Za kilka dni, wspomniany Richard Oelsner (rocznik 1994 i szósty sezon ścigania!!!) ponownie stanie na starcie mistrzostw świata juniorów, które już raz wygrał (w 2015 roku w Altenbergu z Ericem Franke), a przed rokiem był trzeci (również w Winterbergu, ale z Paulem Krenzem).

Zatem, teraz czas na mistrzostwa świata juniorów i wielki rewanż! Tym razem Kuba, prawdopodobnie wystartuje z Bartkiem Michalskim.