W drodze na mistrzostwa

Za nami kolejny występ bobsleistów w zawodach Pucharu Europy sezonu 2015/2016. Pobyt w austriackim Igls kończyły zmagania czwórek. W pierwszym dniu, Mateusz Luty – Grzegorz Kossakowski – Łukasz Miedzik – Jakub Zakrzewski uplasowali się na 10. miejscu, w gronie 30 startujących załóg. Drugi dzień był bardziej pechowy – otóż nasi bobsleiści nie stanęli na starcie 2. przejazdu (po pierwszym byli na 13. miejscu) z powodu lekkiej kontuzji przedramienia u pilota – Mateusza.
Sztab ekipy podjął decyzję o wycofaniu się z zawodów, mając na uwadze zdrowie zawodnika i zbliżające się mistrzostwa świata ( 8-21 lutego br., również Igls).

Rok temu, w St. Moritz, czwórka Mateusz Luty – Filip Wieczorek – Grzegorz Kossakowski – Krzysztof Tylkowski zajęła w Pucharze Europy 7. miejsce, ale…: startowało 18 załóg, odbył się tylko jeden ślizg i sprzęt był nieco inny.

Rywalizacja czwórek podczas zawodów Pucharu Europy w Igls, odbyła się pod dyktando niekwestionowanego lidera cyklu, Johannesa Lochnera. Niemiec wygrał po raz piąty i szósty z rzędu w tym sezonie w tej konkurencji!!!!
W pierwszym dniu, bliski sensacyjnego zwycięstwa z Lochnerem był Austriak Benjamin Maier, ale ostatecznie przegrał o zaledwie 0.03 sekundy.
Dwukrotnie drugie miejsce w Igls zajął natomiast Francuz Loic Costerg.