XX Mistrzostwa Polski w Bobslejach

W dniu 28.10.2018 w łotewskiej miejscowości Sigulda odbyły się XX Mistrzostwa Polski w Bobslejach. Rywalizacja odbyła się w kategorii dwójek. Tytuł Mistrza Polski obronili Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Mistrzostwa Polski odbyły się pierwszy raz po 49 letniej przerwie. Wygrana tej dwójki dała więc im drugi złoty medal Mistrzostw Polski. Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski należeli do faworytów rywalizacji gdyż regularnie razem startują w zawodach Pucharu Świat i Pucharu Europy. Dwójka Luty/Tylkowski zdecydowanie wygrała w obydwu ślizgach, uzyskując czasy 50,87 i 51,18. Drugie miejsce zajęli Jakub Stano/Arnold Zdebiak, którzy przegrali o prawie dwie i pół sekundy. Na ostatnim, trzecim miejscu uplasowali się Jakub Zakrzewski/Michał Pietrzak, którzy okazali się gorsi od triumfatorów o osiem sekund.

XX Mistrzostwa Polski, zakończyły także trwające dwa tygodnie zgrupowanie Kadry Narodowej, będące kolejnym etapem przygotowań do sezonu 2018/2019. Obóz na torze w Siguldzie był pierwszym w historii na którym pojawiły się kobiety stanowiące początek tworzenia nowej Kadry Narodowej w monobobach Kobiat. Dyscyplina ta została dopiero niedawno wprowadzona do programu Zimowych Igrzysk Olimpijskich i zadebiutuje w Pekinie w 2022 roku. Cieszy nas więc fakt, że po tak krótkim czasie pozyskaliśmy nowe odważne osoby chcące spróbować swoich w sił w bobslejach! Nasza zawodniczka Sylwia Smolarek po bardzo dobrze przepracowanym zgrupowaniu pojechała razem z trenerem Janisem Mininsem na pierwsze w historii zawody Pucharu Europy w monobobach kobiet, które odbędą się na olimpijskim torze w Lillehammer (Norwegia). Trzymamy kciuki!

Zawodników męskiej części Kadry Narodowej czeka teraz chwila odpoczynku przed kolejnym zgrupowaniem, które tym razem odbędzie się na niemieckim torze w Konigssee. Pierwszy start naszych zawodników w Pucharze Świata odbędzie się na torze w Siguldzie (Łotwa) w dniach 7-8 grudnia.