3 pytania do

Arnold Zdebiak

Rozpychający Kadry Narodowej Bobslei, uczestnik Zimowych Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang 2018.

1. W jaki sposób zostałeś członkiem Kadry Narodowej Bobslei?
To była trochę zwariowana historia. Skończyłem swoje studia magisterskie i obroniłem pracę magisterską. Przygotowywałem się ze spokojną głową do nowego sezonu lekkoatletycznego. Wiedziałem jednak, że będzie to mój ostatni sezon startów na stadionach lekkoatletycznych. Zobaczyłem na Fecebooku Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu post informujący o naborach i poszukiwaniu nowych zawodników. Spróbowałem swoich sił na testach i po siedmiu miesiącach treningów pojechałem na Zimowe Igrzyska Olimpijskie do PyeongChang!
2. Jaki jest Twój kolejny największy cel wyznaczony w karierze sportowej?
Kiedy już raz pojedziesz na największą imprezę sportową na świecie i poczujesz tą niesamowitą atmosferę to zdajesz sobie sprawę, że chcesz tego ponownie. Kolejnym moim celem jest więc start na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, które za cztery lata odbędą się w Pekinie.
3. Uczestnictwo w Igrzyskach Olimpijskich i starty w Pucharach Świata pokazują, że jesteś doświadczonym zawodnikiem. Jaki był Twój najlepszy moment podczas startów na torach bobslejowych?
Trudno powiedzieć bo bobsleje to bardzo dynamiczna dyscyplina sportu i podczas startu każdemu z zawodników towarzyszy duża adrenalina. Przy głębszym zastanawianiu myślę, że mógłbym wskazać moment po pierwszym zjeździe w czwórkach na Igrzyskach Olimpijskich, wysiadając z bobsleja nie wiedzieliśmy że uzyskaliśmy 7 miejsce, które wtedy było najlepszym w historii Polskich bobslei.