Janis Minins- trener Kadry Narodowej Bobslei

Pochodzący z Łotwy trener Kadry Narodowej Bobslei

Jaki był Twój najlepszy moment podczas czynnej kariery bobsleisty?

Uwielbiam prędkość więc takim momentem było pobicie rekordu świata w prędkości zjazdu bobslejem. Dodatkowo właśnie to dało mojej załodze zwycięstwo w zawodach. Był to szczególny moment też dlatego, że zdobyliśmy to pierwsze miejsce po dość ciężkim wypadku na treningu. Moja załoga jednak bardzo mocno zmobilizowała się do startu. Rozpychający bardzo dobrze wykonali swoją pracą, pokazaliśmy charakter i to, że nie wolno się poddawać do samego końca!

Kto był dla Ciebie osobą mającą bardzo duży wpływ podczas Twojej sportowej kariery?

Byłem ogromnym fanem Łotewskiej gwiazdy motocrossa- pięciokrotnego Mistrza Świata! Kristersa Sergisa oraz innego zawodnika motocrossu Artisa Rasmanisa. Wybór był nieprzypadkowy ponieważ byli oni dla mnie świetnymi sportowcami, którzy nigdy się nie poddawali i mieli ogromną chęć wygrywania. Zdarzało się im to często robić mimo odniesionych ciężkich kontuzji!

Jaka jest Twoim zdaniem największa zaleta organizacji Mistrzostw Polski w bobslejach?

Osobiście jako dla trenera Kadry Narodowej Bobslei fakt organizacji przez Polski Zwiazek Bobslei i Skeletonu Mistrzostw Polski jest bardzo ważny. Pozwali mi to sprawdzić w warunkach startowych aktualną formę naszych wszystkich zawodników i daje odpowiedź kto w tym kluczowym momencie przygotowań do nowego sezonu jest w najlepszej formie. Polacy też bardzo długo nie organizowali tej imprez. W zeszłym roku została ona przeprowadzona pierwszy raz po 49 latach! Cieszy mnie fakt, że i w tym roku zawodnicy mojej kadry staną do rywalizacji o medale Mistrzostw Polski!