Sylwia Smolarek-bobsleistka Kadry Narodowej

Sylwia Smolarek jest nową zawodniczką Kadry Narodowej Monobob Kobiet, czyli dyscypliny, która dopiero od niedawna została włączona przez MKOL do programu Zimowych Igrzysk Olimpijskich i zadebiutuje podczas tej imprezy w Pekinie w 2022 roku. Wcześniej bo już 5 listopada tego roku na olimpijskim torze w Lillehammer (Norwegia) Sylwia Smolarek wystartuje w pierwszym w historii Pucharze Europy Monobob Kobiet!

Jaki jest Twój kolejny największy cel do osiągnięcia w sporcie?

Myślę, że moim najbliższym celem jaki będę chciała zrealizować to pogodzenie studiów na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni gdzie jestem dopiero na pierwszym roku oraz treningów i startów w bobslejach. Jedno jest pewne będę wkładała w to dużo pracy i mam nadzieje, że dam radę!

Twoje trzy powody, dla których zdecydowałaś się uprawiać sport to?

Sport towarzyszy mi od dziecka i to tata zaszczepił we mnie chęć trenowania czegokolwiek. Uważam, że sport stawia przed każdą osobą decydującą się na jego uprawnienie duże wymagania. Dzięki podejmowanej aktywności fizycznej zawsze mogłam się odprężyć. Poza tym w sporcie zawsze można poprawiać swoje osiągnięcia i stawać się lepszym. Trenować więcej, skupić się mocniej a wtedy wszystko to daje dobre efekty i kształtuje charakter.

Jakie są Twoje pierwsze wrażenia po zjazdach na torze w Siguldzie i jakie masz nastawienie przed pierwszym startem w Pucharze Europy?

Zjazdy na bobslejowym torze w Siguldzie to dla mnie nowe przeżycie. Mimo, że nabawiłam się pełno siniaków to bardzo spodobała mi się prędkość jaką można uzyskać na torze. Teraz przed pierwszym startem w oficjalnych zawodach Pucharu Europy w Lillehammer myślę, że to wszystko bardzo szybko się rozwinęło i mimo, że posiadam małe doświadczenie a wręcz znikome to dam z siebie wszystko!