Vlad Polyvach- Kadra Narodowa Skeletonu

W jaki sposób zostałeś członkiem Kadry Narodowej Skeletonu?

Początek mojej przygody ze skoletonem to występy w barwach Ukrainy. Pamiętam jak pierwszy raz zobaczyłem deskę skeletonową to pomyślałem z uśmiechem "a co to takiego". Potem jednak po kilku treningach wiedziałem, że jest to super sport! Mój tata w 2017 roku dostał propozycje od Polskiego Związku Związku Bobslei i Skeletonu aby poprowadzić Kadrę Narodową. Po długich rozmowach również i ja zdecydowałem się na reprezentowanie barw narodowych Polski. Dzisiaj uważam, że było to bardzo dobre rozwiązanie.

Jaki jest Twój kolejny największy cel wyznaczony w karierze sportowej?​

Sezon 2018/2019 to pierwszy etap przygotowań do imprezy docelowej jaką będę Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie w 2022. Udział w tej imprezie jest dla mnie największym celem jaki wyznaczam sobie w swojej karierze. Najbliższy cel to natomiast sprawdzenie swojej aktualnej formy w rywalizacji z innymi zawodnikami podczas pierwszych zawodów jakie odbędę się w Innsbrucku. Będzie to Puchar Interkontynentalny i Puchar Europy .

W skeletonie ważnym elementem jest start, jak podchodzisz do tego elementu i czy masz jakiś swój przedstartowy rytuał?

Oczywiście start w skeletonie ma bardzo duże przełożenie na końcowy wynik jaki uzyskuje podczas zjazdu i do tego elementu staram się zawsze bardzo dobrze przygotować i skoncentrować. Mam swój rytuał, którym jest zawsze dwukrotne sprawdzenie trasy podczas tak zwanego "track walk".