Atak Koreańczyków

Rewelacyjni Koreańczycy z Południa nie zwalniają tempa. Drugie w tym sezonie zawody Pucharu Świata i drugie podium w rywalizacji dwójek bobslejowych! Tym razm Won Yun-jong i Seo Young-woo uplasowali się na 3. miejscu w Winterbergu. Ponownie najszybsi byli Niemcy Francesco Friedrich – Thorsten Margis.
Na 4. miejscu, zmagania w Winterbergu kończyli Amerykanie Nick Cunningham – Carlo Valdes i jest to najlepszy występ tej załogi na europejskich torach.

Koreański pilot – Won Yun-jong (rocznik 1985) mierzy ledwie 182 cm wzrostu i waży ok. 107 kg. W zawodach Pucharu Świata zadebiutował w grudniu 2010 roku. O tym, że Korea Płd., a właściwie powiat Pjongczang będzie gospodarzem XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich, Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił siedem miesięcy później.

O Won Yun-jongu zaczęło być głośno dopiero w poprzednim sezonie. W mistrzostwach świata jeździł jak natchniony i zajął 5. miejsce! W Pucharze Świata regularnie mieścił się w czołowej „dziesiątce”, ale tylko w dwójkach (z Seo Young-woo).
Wcześniej doświadczenie zbierał gdzie się tylko dało – startował zarówno w Pucharze.. Europy, jak Pucharze… Ameryki.

W Winterbergu, drugie już w tym sezonie zwycięstwo w męskich dwójkach bobslejowych odnotowała niemiecka załoga Francesco Friedrich – Thorsten Margis.

Pierwsze w karierze zwycięstwo w Pucharze Świata odniosła Niemka Tina Hermann i jest to dopiero pierwsze zwycięstwo skeletonistki z Niemiec w PŚ od stycznia 2013 roku (Marion Thees)!

Po raz 39. najszybszym skeletonistą w zawodach Pucharu Świata okazał się Łotysz Martins Dukurs. Jednak do rekordu najbardziej utytułowanego zawodnika w historii PŚ, Norwega Ole Einara Bjørndalena (94) trochę jeszcze brakuje.

WYNIKI skeleton kobiet_Winterberg

WYNIKI skeleton mężczyzn_Winterberg

WYNIKI bobsleje dwójki kobiet_Winterberg

WYNIKI bobsleje dwójki mężczyzn_Winterberg

WYNIKI bobsleje czwórki mężczyzn_Winterberg

Klasyfikacja Pucharu Świata mężczyzn 2015-2016_2