Azjatyckie tygrysy

Koreańczyk z Południa Won Yunjong (dwójki) i Niemiec Maximilian Arndt (czwórki) zdobywcami Pucharu Świata w męskich bobslejach. Podczas ostatnich zawodów sezonu 2015/2016, które odbyły się na pierwszym sztucznie chłodzonym torze lodowym w Königssee – Azjata odniósł drugie zwycięstwo w karierze (wraz z rozpychającym Seo Youngwoo). Tym samym, Korea Południowa – gospodarz XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku, już dzisiaj ma realne szanse na medale w „swojej” imprezie (skeletonista Yun Sungbin zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ sezonu 2015/2016!).

Na torze „Deutsche Post Eisarena Königssee”, Maximilian Arndt wygrał z kolei trzecie zawody Pucharu Świata w sezonie. Wspierany Alexandrem Rödigerem, Kevinem Kuske i Martinem Putze, okazał się zdecydwaonie najszybszy. Co ciekawe, po raz kolejny znakomicie pojechali Austriacy pilotowani przez Benjamina Maiera (Marco Rangl, Markus Sammer i Danut Ion Moldovan), ponownie plasując się na 2. miejscu! Trzy tygodnie wcześniej, ta sama ekipa wywalczyła w St. Moritz tytuł wicemistrzów Europy. Mistrzostwa świata w Igls, Austriacy skończyli natomiast na 5. miejscu.

Z ostatnich zawodów w sezonie może być również zadowolony francuski pilot Loic Costerg, który wraz z kolegami – Vincentem Castell, Yannisem Pujar i Jeremie Boutherin uplasował się na 8. miejscu w czwórkach, co jest najlepszym wynikiem w karierze (a ściga się od 2010 roku).

WYNIKI bobsleje mężczyźni dwójki_PŚ_Königssee_finał

WYNIKI bobsleje mężczyźni czwórki_PŚ_Königssee_finał

KLASYFIKACJA GENERALNA PŚ 20152016_bobsleje_mężczyźni_dwójki

KLASYFIKACJA GENERALNA PŚ 20152016_bobsleje_mężczyźni_czwórki


KLASYFIKACJA GENERALNA PŚ 20152016 pilotów