Bobsleiści walczą w Königssee

Reprezentacja Polski w bobslejach właśnie rozpoczęła kolejne zgrupowanie przed zbliżającym się sezonem 2015/2016. 13-osobowy team trenuje na torze Königssee usytuowanym w południowo-wschodniej części Bawarii, w powiecie Berchtesgadener Land. Stąd widać już malownicze Alpy oraz najczystsze i najwyżej położone jezioro w Niemczech – … Koenigssee.
– W Königssee panuje aktualnie ruch, taki jak na Marszałkowskiej w godzinach szczytu – mówi Andrzej Żyła, guru naszych bobslei. – A to dlatego, że Winterberg odmówił udostępnienia toru dla ekip zagranicznych. A wszyscy szukają obiektów do treningu. Oprócz nas są tu np. Brytyjczycy.

Na torze w Königssee formę budują: Mateusz Luty, Krzysztof Tylkowski, Grzegorz Kossakowski, Jakub Zakrzewski, Karol Kleina, Łukasz Miedzik i Filip Wieczorek.
Za sprzęt odpowiedzialni są – Krzysztof Przybyła i Tomasz Żyła, a za ogólny stan zdrowia, fizjoterapeuci – Sebastian Eisler i Adam Korkuś.
Nad całością czuwa trener Andrzej Żyła.

W ekipie jest również… Anna Lewandowska. Spieszymy uspokoić – nie żona naszej gwiazdy piłkarskiej, Roberta Lewandowskiego, a 20-latka z Wejherowa, znana wszystkim sympatykom… podnoszenia ciężarów. W Königssee spróbuje swoich sił w nowej specjalności – bobslejach.