Bobslejowa czwórka wraca do gry!

Pierwszy start w Pucharze Świata w tym sezonie i zdobywamy piętnaste miejsce w 2-kach i 19 miejsce w królewskiej konkurencji czwórek bobslejowych. To drugie cieszy tym bardziej, że przybliża nas do wypełnienia norm krajowych na Igrzyska Olimpijskie oraz pokazuje, że determinacja walki o sprzęt dla czwórki bobslejowej przyniosła efekty!

W pierwszym dniu rywalizacji mało zabrakło do osiągnięcia najlepszego rezultatu na tym torze. Po pierwszym ślizgu nasza dwójka Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski była na 12 miejscu. Na pocieczenie można dodać, że tuż za nami znalazła się załoga Johannes Lochnera podwójnego medalisty ostatnich Mistrzostw Świata.

Niesamowicie cieszy sukces bobslejowej czwórki w składzie Mateusz Luty, Kamil Masztak, Łukasz Miedzik, Grzegorz Kossakowski. Wywalczony występ w finałowej dwudziestce po emocjonującym pierwszym ślizgu i zmaganiach z pogodą w drugim zjeździe dały naszej Reprezentacji 19 miejsce. Najlepszy czas rozpychania na tym torze w historii pokazuje potencjał całej drużyny. Dodając to tego rok walki o nowy sprzęt dla naszej bobslejowej czwórki i to że nasz pilot otrzymał go do zjazdów trzy dni przed startem wykonując tylko dwa regulaminowe ślizgi, podnosi rangę tego sukcesu i wzbudza respekt. Brawo drużyna!

Od lewej: Kamil Masztak, Łukasz Miedzik, Mateusz Luty (pilot), Grzegorz Kossakowski. fot. Wojciech Figurski / 058sport.pl

Pilot bobslejowej dwójki i czwórki- Mateusz Luty:
Jak na tak małą ilość ślizgów to wynik uważam za bardzo dobry. Jednak możemy jeszcze sporo poprawić. Drużyna musi się zgrać na nowym bobsleju. Ja również muszę się do niego przyzwyczaić. Ten bobslej jest wyraźnie lepszy, widać i czuć różnicę. Trzeba go jednak “objeździć” i będzie lepiej.

Zajęliśmy bardzo dobre miejsce. Czwórka bobslejowa nie weszła do finału od kilku lat. Jest jeszcze kilka rzeczy do poprawienia, ale myślę, że już niedługo możemy sprawić większą niespodziankę. Powiedział Kamil Masztak, dwukrotny olimpijczyk letnich Igrzysk- Londyn 2012 i Pekin 2008. Teraz z bobslejową czwórką walczy o wyjazd na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w PyeongChang 2018.

Gratulujemy występów naszej Reprezentacji w bobslejach. Za tydzień rywalizacja w kolejnym Pucharze Świata. Tym raziem na torze w Igls. W przyszły weekend również nasi skeletoniści powalczą o kolejne punkty w Pucharze Europy we francuskim La Plagne.