Chińska selekcja

Jeff Pain – legendarny skeletonista kanadyjski, a dzisiaj główny trener kadry chińskich skeletonistów właśnie zakończył selekcję do drużyny narodowej Państwa Środka. Testy zostały przeprowadzone w powiecie Yanqing, ok. 90 km na północ od centrum Pekinu z udziałem 121 zawodników z 21 sportów (m.in. lekkoatletyki, zapasów, koszykówki, łyżwiarstwa szybkiego i narciarstwa alpejskiego)!

Po długiej i wnikliwej analizie oraz testach na ścieżce, Jeff Pain wybrał 5 pań i 5 panów, którzy rozpoczną teraz bezpośrednie przygotowania do XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Pekinie w dniach 4-20 lutego 2022 roku.

Z kolei Niemiec Manuel Machata, zatrudniony przez chińską federację do stworzenia drużyny bobslejowej, wciąż penetruje i testuje potencjalnych bobsleistów. – Budujemy team od podstaw – mówi mistrz świata i Europy z 2011 roku. – Pod koniec tej zimy, planujemy po raz pierwszy wejść na tor, zapewne w USA lub Kanadzie. Mam nadzieję, że już w przyszłym sezonie, po raz pierwszy ujrzymy chińskich bobsleistów w zawodach międzynarodowych.

Rywalizacja w bobslejach i skeletonie odbędzie się – podobnie jak zmagania alpejczyków – właśnie w powiecie Yanqing, na torze „Xiaohaituo Bobsleigh and Luge Track”. Co ciekawe, wszystkie zawody zostaną przeprowadzone wyłącznie przy użyciu sztucznego śniegu ze względu na rzadkie występowanie naturalnych opadów w tym rejonie Chin.