Do zobaczenia w Lozannie

2. Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży przechodzą do historii. Na „Lillehammer Olympic Sliding Centre” odbyły się zmagania bobsleistów (monoboby) i skeletonistów – na torze długości 1710 metrów, o różnicy poziomów 114,3 metra, przy największym nachyleniu 15% i 16 zakrętach, rywalizowało 70 młodych sportowców z 23 krajów.

W monobobach, tak dziewcząt, jak i chłopców złote medale wywalczyli reprezentanci Niemiec – Laura Nolte (rocznik 1998) i Jonas Jannusch (rocznik 1998). Poniżej oczekiwań wystartowały Brytyjki, których do Lillehammer przyjechało aż trzy!
Zmagania skeletonistów bez niespodzianek – wygrali faworyci: Brytyjka Ashleigh Fay Pittaway (rocznik 2000!!!) i Rosjanin Jewgienij Rukosujew (rocznik 1999). Na 17. miejscu, ze sporą stratą do najlepszych, ukończył zawody chłopak o swoisko brzmiącym nazwisku Zachary Lipinski (rocznik 1999).

W monobobach dziewcząt startowała również Martha Niziolek (rocznik 1999), zajmując 9. miejsce. Nie zapominajmy ponadto, że mamy przecież… mistrzynię świata w bobslejach – Annika Drazek to rozpychająca Anji Schneiderheinze, z którą wywalczyła w tym roku tytuły mistrzów świata i Europy!

Kolejne Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży odbędą się w 2020 roku w Lozannie (wygrana z rumuńskim Brașov). Miejmy nadzieję, że już z udziałem naszych najmłodszych bobsleistów i skeletonistów.

WYNIKI_YOG_skeleton kobiet_Lillehammer

WYNIKI_YOG_skeleton mężczyzn_Lillehammer

WYNIKI_YOG_monoboby kobiet_Lillehammer

WYNIKI_YOG_monoboby mężczyzn_Lillehammer