Dołączamy do grona członków Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich

Miło nam poinformować, że dołączyliśmy do grona członków Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich.

Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich został powołany 19 października 2017 roku. Spotkanie założycielskie odbyło się w Pałacu Lubomirskich w Warszawie. Podstawowym celem PKSN jest rozwój sportu, a w szczególności rozwój, promocja i ochrona prawna sportów nieolimpijskich, przy zachowaniu ścisłej współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki,  Polskim Komitetem Olimpijskim, Polskim Komitetem Paraolimpijskim i International World Games Association. PKSN to niezależna organizacja pozarządowa, której członkami mogą zostać zarówno przedstawiciele sportów nieolimpijskich jak i sportów olimpijskich. Realizując swoje cele PKSN zawsze respektuje postanowienia Karty Olimpijskiej i Światowego Kodeksu Antydopingowego.

PZBiS to młoda organizacja, która powstała pod koniec 2013 roku, tuż przed Igrzyskami w Soczi, natomiast działalność rozpoczęła już po zakończeniu Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Dotychczas największym sukcesem jest zajęcie 13. miejsca na XVIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu w 2018 roku przez polską czwórkę bobslejową.

Bobsleje to „Zimowa Formuła 1”, dyscyplina elitarna. Szybkość, siła i precyzja – to cechy charakteryzujące zjazd bobslejem. Kluczem do wyniku jest zgrana, szybka i silna załoga bobslejowa, doświadczony pilot oraz sprzęt sportowy, który jest unowocześniany i dobierany z zależności od wielu parametrów.

Skeleton natomiast z jednej strony ma ogromny potencjał ze względu na jego masowość w początkowej fazie, a z drugiej wymaga ogromnej odwagi od sportowców zawodowo uprawiających tę konkurencję. Szybkość, siła, dynamika, precyzja i odwaga oraz odpowiedni dobrany sprzęt sportowy – to przepis na sukces w skeletonie. To jeden z najmłodszych sportów i zarazem najbardziej emocjonujących i widowiskowych sportów na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.