Dukurs zwycięski po raz ósmy!

Niemka Jacqueline Lölling i Łotysz Martins Dukurs wygrali klasyfikację generalną Pucharu Świata skeletonistów sezonu 2016/2017. Mistrzyni świata i Europy okazała się najszybsza na trzech torach (Altenberg, Königssee i PyeongChang), a Dukurs na czterech (Winterberg, St. Moritz, Igls i PyeongChang). Już po raz ósmy z rzędu, Łotysz nie miał sobie równych w „generalce” Pucharu Świata!

Na torze „Alpensia Sliding Centre”, Martins Dukurs był szybszy od Yun Sungbina z Korei Płd. o zaledwie 0.01 sekundy! Od tego weekendu, rekord toru wynosi 50.64 i należy właśnie do łotewskiego skeletonisty, dla którego zwycięstwo w PyeongChang było już 48 wygraną w zawodach Pucharu Świata!!!

Jacqueline Lölling również ustanowiła rekord przejazdu – 52.75, a na mecie wyprzedziła Rosjankę Jelenę Nikitinę (rekord startu: 4.92) i niespodziewanie Holenderkę Kimberly Bos, dla której to życiowy sukces. A jeszcze w 2012 roku, była pilotem dwójki bobslejowej, która wywalczyła brązowy medal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Igls…

WYNIKI_PyeongChang_skeleton_kobiety

WYNIKI_PyeongChang_skeleton_mężczyźni