Ghana w rodzinie IBSF

Egzotyczna Ghana – państwo w zachodniej Afryce, położone nad samym Oceanem Atlantyckim, została członkiem Międzynarodowej Federacji Bobslei i Skeletonu (IBSF). Przyjęcie kolejnego przedstawiciela Czarnego Lądu do naszej „rodziny” było możliwe dzięki Akwasi Frimpongowi – byłemu sprinterowi, legitymującemu się podwójnym obywatelstwem (paszport holenderski), który został prezydentem Bobsled & Skeleton Federation Ghana.

Z krajów afrykańskich, w szeregach Międzynarodowej Federacji Bobslei i Skeletonu są już Nigeria oraz RPA.

W 2011 roku, Akwasi Frimpong (rocznik 1986) ustanowił wartościowy rekord życiowy na 100 metrów – 10.45. W 2012 roku, próbował zakwalifikować się do reprezentacji Holandii na Igrzyska XXX Olimpiady, ale w Londynie nie wystartował.
W tym samym roku, zdołał natomiast wywalczyć miejsce w bobslejowej ekipie Holandii. W listopadzie 2012 roku, wraz z kolegami (Ivo de Bruin – Janne Bror van der Zijde – Thierry Kruithoff ) wywalczył w Park City 21. miejsce w zawodach Pucharu Świata czwórek.
Kilka dni później, miał przystąpić jeszcze do treningów dwójek (z Ivo de Bruinem) przed zawodami Pucharu Ameryki, ale ostatecznie nie wystartowali na torze w Park City.