Hat-trick Friedricha

Mistrz świata i Europy, niemiecki pilot Francesco Friedrich jest w tym sezonie nie do zatrzymania. Trzecie zawody Pucharu Świata i trzecie zwycięstwo w dwójkach! W Königssee, nasza załoga Mateusz Luty – Grzegorz Kossakowski uzyskała 15. czas i jest to najlepszy wynik w sezonie 2015/2016. Do 11. miejsca zabrakło zaledwie 0.21 sekundy.

Team Francesco Friedrich – Thorsten Margis ustanowił ponadto wspaniały rekord toru „Eisarena” – 49.29. To pół sekundy szybciej od wyniku Szwajcarów Beat Hefti – Thomas Lamparter, którzy 20 lutego 2011 roku uzyskali 49.79.
Z kolei Łotysz Oskars Melbardis nie może przełamać kompleksu drugich miejsc. Trzecie zawody Pucharu Świata i trzeci raz 2. miejsce.

Tor „Eisarena” w Königssee to najstarszy sztucznie lodzony tor na świecie.

40. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata świętował w Bawarii skeletonista Martins Dukurs. Łotysz stoczył porywającą walkę z Rosjaninem Aleksandrem Tretiakowem o… rekord toru, należący od 26 października 2013 roku do Niemca Franka Rommela (50.64). Ostatecznie Martins Dukurs doprowadził rekord do 50.03!!! Tym samym Łotysz wyprzedził w liczbie zwycięstw w zimowych zawodach Pucharu Świata naszego Adama Małysza, który w latach 1996-2011 wygrał 39 razy.

Najlepszy wynik w karierze uzyskał Włoch Mattia Gaspari, który był dziesiąty.
Nasz rodak – Dave Greszczyszyn zjeżdżał na skeletonie ozdobionym podobizną swojego dziadka, który właśnie świętuje 100 urodziny!!!

WYNIKI skeleton kobiet_Koenigssee

WYNIKI bobsleje dwójki kobiet_Koenigssee

WYNIKI skeleton mężczyzn_Koenigssee

WYNIKI bobsleje dwójki mężczyzn_Koenigssee

WYNIKI bobsleje czwórki mężczyzn_Koenigssee

Klasyfikacja Pucharu Świata w skeletonie kobiet

Klasyfikacja Pucharu Świata w bobslejach kobiet

Klasyfikacja Pucharu Świata w skeletonie mężczyzn

Klasyfikacja Pucharu Świata w bobslejach mężczyzn_dwójki

Klasyfikacja Pucharu Świata w bobslejach mężczyzn_czwórki

Klasyfikacja łączna pilotów w Pucharze Świata