Historyczny wynik na ME 2019 w Koenigssee!

Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski zajęli 6 miejsce na Mistrzostwach Europy seniorów bobslejach, które odbyły się w niemieckim Koenigssee! To najwyższe miejsce w historii polskich bobslei w Mistrzostwach starego kontynentu!

Emocjonująca końcówka finału Mistrzostw Europy sprawiła, że Polacy zajęli ostatecznie 6 miejsce, tracąc do piątego i czwartego (miejsca ex aequo!) zaledwie 0,09 sek, a do pozycji medalowej 0,21 sek. Warto dodać, że wszyscy zawodnicy przed nami mają w swoich krajach tory bobslejowe. Po raz kolejny udowadniamy, że w klasyfikacji bez swojego obiektu sportowego na terenie kraju, jesteśmy Mistrzami!

Niesamowita rywalizacja w finale Mistrzostw Europy z udziałem Polaków sprawiła wiele emocji polskich kibicom, którzy dzięki staraniom naszego Związku od tego sezonu zimowego mogą śledzić transmisję na żywo na kanałach telewizji Polsat! Tym samym zarówno polscy kibice, jak i światowa publika, której oglądalność w sezonie sięga 500 mln widzów, mogła śledzić występy naszej Reprezentacji w bobsleju oraz kombinezonach upamiętniających 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nasi zawodnicy z dumą startują z orłem na piersiach!

Brawo bobsleje! Brawo Polska! Brawo biało- czerwoni!

Źródło zdjęć: IBSF- Międzynarodowa Federacja Bobslei i Skeletonu