IBSF Puchar Europy w Königssee kolejnym przystankiem polskich bobsleistów.

Zawodnicy Polskiej Kadry Narodowej na dobre wchodzą w sezon. Kolejnym miejscem rywalizacji będzie niemiecki tor w Königssee. 

IBSF Puchar Europy w bobslejach to zawody, w których w tym tygodniu rywalizować będą zawodnicy Polskiej Kadry Narodowej. Szkoleniowec reprezentacji Janis Minins powołał na to wydarzenie szeroką kadrę zawodników ponieważ w terminie 12-15 grudnia na torze w Königssee odbędą się zawody czwórek i dwójek bobslejowych oraz monobob kobiet.

Zawodnicy powołani na IBSF Puchar Europy Königssee:

  1. Mateusz Luty
  2. Krzysztof Tylkowski
  3. Arnold Zdebiak
  4. Łukasz Miedzik
  5. Paweł Sarnecki
  6. Sylwia Smolarek

Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski wystartują w rywalizacji dwójek bobslejowych i będzie to dla nich drugi po Pucharze Świata w Siguldzie start w tym sezonie. Nasz pilot w załodze z Arnoldem Zdebiakiem, Łukaszem Miedzikiem i Pawłem Sarneckim rywalizować będzie także w czwórkach  Dla całej trójki rozpychających będzie to natomiast pierwszy start w sezonie.  Szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja w konkurencji monobob kobiet, w której po raz drugi wystartuje Sylwia Smolarek. Nasza nowa zawodniczka w kadrze podczas pierwszego startu w Norwegii na olimpijkim torze w Lillehammer uzyskała 5. miejsce. Polska bobsleistka tor w Königssee zna zdecydowanie lepiej od norweskiego gdyż właśnie na nim odbyła tygodniowe zgrupowanie w listopadzie tego roku. Liczymy, że na zakończenie swojego pierwszego w karierze sezonu startów w bobslejach Sylwia Smolarek uzyska bardzo dobre wyniki.

Starty polskich zawodników podczas IBSF Puchar Europy Königssee:

  1. 12.12.2018 (środa) dwójki bobslejowe
  2. 12.12.2018 (środa) monobob kobiet
  3. 13.12.2018 (czwartek) dwójki bobslejowe
  4. 15.12.2018 (sobota) czwórki bobslejowe