Igls – wspomnień czar

Przed nami piąte w tym sezonie zawody Pucharu Europy bobsleistów. W austriackim kurorcie Igls, znajdującym się w pobliżu miasta Innsbruck u stóp góry Patscherkofels, nasza dwójka Mateusz Luty – Grzegorz Kossakowski ponownie zaliczana jest do grona faworytów. Trzecie miejsce w Königssee i niewielka strata do wiceliderów jak najbardziej upoważniają do takiej oceny.

Warto przypomnieć, że Mateusz Luty, karierę pilota rozpoczynał właśnie na torze w Igls. 22 listopada 2007 roku, w wraz Marcinem Niewiarą uplasował się w zawodach Pucharu Europy na 39. miejscu.

Od tego czasu minęło już ponad osiem lat. Mateusz Luty wielokrotnie ścigał się w Igls – najlepszy wynik odnotował 29 stycznia 2012 roku, zajmując w mistrzostwach świata juniorów w rywalizacji czwórek 12. miejsce (wraz z Jakubem Pawilojciem, Mariuszem Ślepokurą i Danielem Zalewskim).

W zmaganiach dwójek, Mateusz Luty startował z wieloma partnerami – ze wspomnianym Niewiarą, potem Pawłem Mrozem, Mariuszem Ślepokurą, Michałem Kasperowiczem, Remigiuszem Kleszczyńskim, Jakubem Pawilojciem, Danielem Zalewskim, Filipem Wieczorkiem oraz ostatnio: z niesamowitym, ale dzisiaj kontuzjowanym Krzysztofem Tylkowskim i Grzegorzem Kossakowskim.