Jako pierwsi szukamy sportowych talentów w… Narodowej Bazie Talentów!

Polski Związek Bobslei i Skeletonu podpisał umowę z Instytutem Sportu- Państwowym Instytutem Badawczym o współpracy na rzecz wykorzystania Narodowej Bazy Talentów. Jako pierwszy Polski Związek Sportowy będziemy wykorzystywać informacje zawarte w tej ogólnopolskiej bazie celem poszukiwania talentów do naszych olimpijskich sportów. Na przestrzeni dwóch ostatnich lat w projekcie Narodowa Baza Talentów przebadano ponad pół miliona młodych sportowców i zgromadzonoponad 5 milionów wyników prób sprawnościowi fizycznej i pomiarów somatycznych.

Już niedługo, niektórzy z nich wyselekcjonowani na podstawie anonimowych danych testów dostaną zaproszenie do uczestnictwa w specjalistycznych testach do naszych dyscyplin. Podjęcie tego wyzwania da im szansę zmierzyć się z najlepszymi rówieśnikami z całej Polski o miejsce w Kadrze Narodowej przygotowującej się do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich- Lozanna 2020. Dzięki ogromnym zasobom Narodowej Bazy Talentów mamy okazję wybrać najlepszych młodych sportowców, którzy podejmując wyzwanie mogą stanąć do rywalizacji o kwalifikację na MIO, a następnie powalczyć z najlepszymi zawodnikami na świecie w swojej kategorii wiekowej podczas Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich- Lozanna 2020.

“To dokonały przykład tego, jak dobrze wykorzystać ogromny potencjał młodych sportowców z całej Polski. Niezależnie gdzie trenują, jaką uprawiają dyscyplinę, czy też jaki posiadają staż treningowy to mogą okazać się sportowymi talentami w dyscyplinie, o której być może nic nie wiedzą. Jest to rewolucyjne narzędzie do identyfikacji ukrytych talentów. Mamy nadzieję, że przyniesie on wiele nieoczekiwanych odkryć, które zaowocują w przyszłości zawodnikami na miarę Kamila Stocha, czy Justyny Kowalczyk”. Powiedział Kamil Skwarczyński, Sekretarz Generalny PZBiS.

Otwieramy nowy rozdział z dziejach naszego Związku jak również w historii polskiego sportu. Zapraszamy! Zmierz się z nami na Igrzyska Olimpijskie!

Osoby zaangażowane w projekt z wykorzystaniem Narodowej Bazy Talentów na rzecz Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu. Fot. Instytut Sportu.

Więcej na temat:

Młodzieżowych Igrzysk Olimpijski- Lozanna 2020

www.narodowabazatalentow.pl

S-PIB
Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy to wiodący ośrodek badawczo-naukowy w obszarze sportu. Od 40 lat jest partnerem Ministerstwa Sportu i Turystyki, wielu klubów sportowych, kadr narodowych oraz jednostek badawczych. Instytut Sportu – PIB z sukcesem wdrożył ogólnopolskie projekty upowszechniania aktywności fizycznej, identyfikacji i wsparcia talentów sportowych, docierając do tysięcy wyczynowych zawodników. Swoją znaczącą pozycję zbudował dzięki zaufaniu, a także wysokiej skuteczności we wdrażaniu nowych rozwiązań dla polskiego sportu. Owartość na nowoczesne technologie, dostęp do infrastruktury badawczej oraz profesjonalne kadry naukowe są kluczowymi czynnikami sukcesu.

Narodowa Baza Talentów:

Narodowa Baza Talentów jest narzędziem gromadzenia wiedzy na temat poziomu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży w Polsce, a także instrumentem wspomagającym proces identyfikacji talentów sportowych. Idei stworzenia Narodowej Bazy Talentów przyświecała potrzeba przygotowania prostego narzędzia do pomiaru i oceny kondycji fizycznej. Umieszczenie go w Internecie umożliwia dostęp do niego wszystkim zainteresowanym stanem kondycji fizycznej polskiego społeczeństwa. Młode pokolenia będą mogły dzięki badaniu i ocenianiu kondycji fizycznej kształtować w sobie postawy troski o własną tężyznę fizyczną i wspierać dążenia do realizacji swoich sportowych marzeń.

Arkadiusz Sobieraj Wiceprezes PZBiS oraz dr Urszula Włodarczyk Dyrektor Instytutu Sportu w czasie podpisywania umowy o współpracy w sprawie identyfikacji sportowych talentów z wykorzystaniem Narodowej Bazy Talentów. Fot. Instytut Sportu.

Osoby zaangażowane w projekt z wykorzystaniem Narodowej Bazy Talentów na rzecz Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu. Fot. Instytut Sportu.
Arkadiusz Sobieraj Wiceprezes PZBiS oraz dr Urszula Włodarczyk Dyrektor Instytutu Sportu w czasie podpisywania umowy o współpracy w sprawie identyfikacji sportowych talentów z wykorzystaniem Narodowej Bazy Talentów. Fot. Instytut Sportu.