Jānis Miņins blisko polskich bobslei

Zarząd Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu pozytywnie zaopiniował kandydaturę Łotysza Jānisa Miņinsa na trenera głównego reprezentacji Polski w bobslejach! To zupełnie nowa jakość w tej dyscyplinie sportu, wydarzenie bez precedensu – po raz pierwszy w historii najnowszej, odpowiedzialnym za polskie bobsleje może być fachowiec z zagranicy.
Jānis Miņins to człowiek doskonale znany w środowisku bobslejowym. Przed laty należał do czołowych pilotów świata – w 2009 roku, na torze w Lake Placid, wspólnie z Daumantsem Dreiškensem, Oskarsem Melbārdisem i Intarsem Dambisem wywalczył brązowy medal mistrzostw świata w czwórkach! Rok wcześniej, we włoskiej Cesanie został wicemistrzem Europy w tej konkurencji.

Ponadto w sezonach 2008/2009 i 2009/2010 zajmował drugie miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata czwórek, a w sezonie 2007/2008 był trzeci w tej samej konkurencji. W 2006 roku wystartował w XX Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Turynie, zajmując 6. miejsce w dwójkach (z Daumantsem Dreiškensem) i 10. miejsce w czwórkach (z Daumantsem Dreiškensem, Marcisem Rullisem i Janisem Ozolsem).

Po zakończeniu kariery zawodniczej, współpracował jako trener z federacją słowacką, belgijską i rosyjską.