Kadra Narodowa Skeletonu na torze w Winterbergu

Kadra Narodowa Skeletonu  wystartowała na torze w Winterbergu. Marta Orłowska i Michał Jakóbczyk brali udział w Pucharze Interkontynentalnym, a Vlad Polyvach w Pucharze Europy.

Na torze Veltins Eis Arena w Winterbergu (Niemcy) odbyły się dwie rundy IBSF Intercontinental Cup (ICC). W pierwszych zawodach Marta Orłowska zajęła 15. miejsce.  Nasza zawodniczka uzyskała łączny czas 1:57,59. Wygrała Brytyjka Laura Deas, która była szybsza od Polki o 1,87 sek.  Drugiego dnia zmagań Marta Orłowska oddała tylko jeden ślizg. Polka zajęła 21. miejsce ze stratą 6 setnych do miejsca dającego awans do drugiego przejazdu. W rywalizacji mężczyzn Michał Jakóbczyk nie zakwalifikował się do drugiego przejazdu pierwszych zawodów. Polak z wynikiem 0:58,57 uplasował się na 25. pozycji. Triumfował Koreańczyk Seunggi Jung . Drugiego dnia Michał awansował do finałowego zjazdu zajmując 17 miejsce po pierwszym ślizgu. Ostatecznie rywalizacje zakończył jednak na 18 pozycji

Vlad Polyvacha w Winterbergu wystartował w kolejnej rundzie Europe Cup. Reprezentant Kadry Narodowej z czasem 0:58,59 uplasował się na 22 miejscu. Awans do finałowej serii tym razem był bardzo odległy. Kolejne zawody naszych zawodników zaplanowane są na torze Deutsche Post Eisarena w Königssee gdzie w dniach 07-08 grudnia 2018 odbędzie się Europe Cup.