Kamil punktuje

Bardzo dobrze zaprezentował się Kamil Karnas na zawodach Pucharu Europy w Igls. W tym austriackim kurorcie, znajdującym się w pobliżu miasta Innsbruck, u stóp góry Patscherkofels, nasz skeletonista uplasował się na 20. miejscu w gronie 50 startujących! Polak znakomicie startował (5.07 + 5.08), a po 1. ślizgu zajmował nawet 15. miejsce, ze stratą 1.19 sekundy do liderującego, 19-letniego Niemca Fabiana Kuechlera.
Dzień wcześniej, Kamil Karnas został sklasyfikowany na 24. miejscu, i tym samym nie zdołał wystąpić w 2. przejeździe (czas startu 5.11).

Warto odnotować fakt, że Kamil punktował w trzech zawodach Pucharu Europy z rzędu! W sumie „uzbierał” już 28 punktów. Prowadzi niespełna 18-letni Łotysz Krists Netlaus (170 punktów).

Nieco gorzej radził sobie na olimpijskim torze w Igls drugi z polskich skeletonistów – Michał Jakóbczyk, który startował w Pucharze Interkontynentalnym. Polak może mówić o sporym pechu – na starcie 1. ślizgu, Michałowi „uciekł” skeleton z rowków, tym samym tracąc płynność jazdy.

Teraz, naszych skeletonistów (dołączyła Marta Orłowska) czeka występ w niemieckim Königssee (17-18 listopada br., Puchar Europy + Puchar Interkontynentalny).

pe_skeleton_igls1_mezczyzni

pe_skeleton_igls2_mezczyzni

pe_skeleton_igls1_kobiety

pe_skeleton_igls2_kobiety

ic_skeleton_igls1_mezczyzni

ic_skeleton_igls2_mezczyzni

ic_skeleton_igls1_kobiety

ic_skeleton_igls2_kobiety