Kierunek Pyeongchang

Za nami pierwsze oficjalne zawody na olimpijskich arenach w Pyeongchang, gdzie odbędą się XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w lutym 2018 roku. Specyfikę obiektów i atmosferę przedolimpijską poczuli już m.in. skoczkowie narciarscy („Alpensia Ski Jumping Centre” – Puchar Świata) i narciarze klasyczni („Alpensia Cross-Country Centre” – Puchar Świata) oraz łyżwiarze szybcy (Gangneung Ice Arena – mistrzostwami świata na dystansach). Teraz czas na  bobsleje i skeleton i tor „Alpensia Sliding Centre”! Czas na Koree Południową…

Przez wiele lat, wszystkim sympatykom „Zimowej Formuły 1”, Azja kojarzyła się wyłącznie z obiektem w japońskim Nagano. Popularna „Spirala” została zbudowana na XVIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które odbyły się w 1998 roku. „Nagano Bobsleigh & Luge Park” jest najdalej na wschód położonym torem na świecie.
W latach 2003-2004, Nagano było jeszcze gospodarzem mistrzostw świata w skeletonie i saneczkarstwie.

Dzisiaj, do azjatyckich obiektów dołącza południowokoreańskie Pyeongchang. Tutaj odbędą się ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata (dwójki – 18 marca br.), poprzedzone treningami.
Na „Alpensia Sliding Centre” zobaczymy naszą dwójkę eksportową Mateusz Luty – Krzysztof Tylkowski.

 

  for. Adam Taber