Klejnot Bawarii

Po raz szósty w historii, klejnot Alp Bawarskich – miasteczko Schönau am Königssee jest gospodarzem wielkiej, prestiżowej imprezy, której organizatorem jest Międzynarodowa Federacja Bobslei i Skeletonu. Turyści znają to miejsce i zawsze chętnie wracają – wtulone w uroczą dolinę, kryje się przepiękne Jezioro Królewskie. Przypomina skandynawski fiord, a rejs po jego wodach należy do jednych z największych atrakcji regionu.
Podobnie, jak pobliskie Berchtesgaden – znane z tego, że w latach 1934-1945 mieściła się tu rezydencja Adolfa Hitlera – Berghof.

W 1968 roku wybudowano tu majestatyczny tor, dzisiaj znany jako „Deutsche Post Eisarena Königssee”. W 1979 i 1986 roku odbyły się tu mistrzostwa świata w męskich dwójkach i czwórkach bobslejowych. W 1990 roku, obiekt gościł najlepszych skeletonistów globu.
Wreszcie w latach 2004 i 2011, Königssee organizowało mistrzostwa świata, zarówno w bobslejach, jak i skeletonie.

Tradycyjnie już, w gronie faworytów do medali należy wymienić reprezentację Niemiec – zarówno w bobslejach pań (Anja Schneiderheinze, ale już nie startuje – Annika Drazek), jak i męskich dwójkach (Francesco Friedrich – Thorsten Margis) bronić będą złotych medali.
W ubiegłym roku, w Igls najlepszą czwórkę na świecie stanowili Łotysze: Oskars Melbārdis – Daumants Dreiškens – Arvis Vilkaste – Jānis Strenga.

Wśród skeletonistów, prym również wiodły dwie nacje – Niemka Tina Hermann i Łotysz Martins Dukurs, który w Königssee powalczy o piąte złoto w karierze!

Zapowiedź 62. mistrzostw świata w bobslejach i 26. mistrzostw świata w skeletonie:

Zapowiedź_BMW_IBSF_WCh_2017_Koenigssee_1_tydzień

Zapowiedź_BMW_IBSF_WCh_2017_Koenigssee_2_tydzień

IBSF_Media_Guide_WCh17_athletes_bobsleigh


IBSF_Media_Guide WCh17_athletes_4-man_bobsleigh


IBSF_Media_Guide_WCh17_athletes_skeleton