Kongres IBSF 2016

12 czerwca br., Brytyjski Związek Bobslei i Skeletonu (British Bobsleigh & Skeleton Association – BBSA) będzie gospodarzem Kongresu Międzynarodowej Federacji Bobslei i Skeletonu (IBSF). W Londynie spotkają się przedstawiciele ponad 30 narodowych federacji, będących członkami IBSF, organizatorzy zawodów, dyrektorzy torów oraz – co jest już wieloletnią tradycją – goście honorowi, czyli znane osobistości świata sportu, biznesu, polityki i przedstawiciele Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Dwa dni przed Kongresem (10 czerwca br.), Brytyjski Związek Bobslei i Skeletonu organizuje w samym centrum londyńskiej metropolii, zawody pokazowe – The City Push Track Championships z udziałem zaproszonych korporacji, holdingów i firm, współpracujących z rodzimą federacją. W zmaganiach rozpychających wezmą udział dwójki kobiet i mężczyzn oraz skeletonistki i skeletoniści.

Po raz pierwszy, Kongres Międzynarodowej Federacji Bobslei i Skeletonu odbył się 23 listopada 1923 roku w Paryżu.
Przypomnijmy, że w czerwcu 2013 roku, Polska (Gdynia) była organizatorem Kongresu Międzynarodowej Federacji Bobslei i Skeletonu (wówczas FIBT).