Kosmiczne Zakopane

Pod czujnym okiem duetu szkoleniowego Rafał Has – Adam Szpalerski, kadra naszych bobsleistów i skeletonistów zakończyła kolejne zgrupowanie, które tym razem odbyło się w Zakopanem.
W gościnnym ośrodku sportowym Stopex na Pardałówce, udało się zorganizować niemal optymalne warunki dla zawodników, którzy aktualnie pracują nad przygotowaniem motorycznym przed zbliżającym się sezonem 2015/2016.
W Zakopanem trenowali – bobsleiści: Mateusz Luty, Krzysztof Tylkowski, Grzegorz Kossakowski, Jakub Zakrzewski, Łukasz Miedzik, Filip Wieczorek, Rafał Koszyk, utalentowana bobsleistka Dominika Marczyk oraz skeletoniści: Kamil Karnas i Mateusz Brzostek.
Z dużym zainteresowaniem, poczynaniom naszych zawodników przyglądała się Agnieszka Borowska – czołowa polska wieloboistka, mistrzyni kraju w siedmioboju z 2013 i 2014 roku!
Co z tych obserwacji wyniknie?

– W Zakopanem wykonaliśmy kosmiczną robotę treningową – mówi rozpychający załogi bobslejowej, Grzegorz „Kossak” Kossakowski. – Nieraz przełamywaliśmy granice własnych możliwości.
– Z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że mamy dzisiaj ogromny potencjał – wyjaśnia z kolei Mateusz Luty, pilot naszych załóg bobslejowych. – Nic, tylko ciężko trenować.

Na brak wysiłku nie narzekał również skeletonista – Kamil „Dukurs” Karnas, który już nie może się doczekać pierwszych ślizgów. – Z optymizmem patrzę w przyszłość – wyjaśnia. – Już w poprzednim sezonie poczułem, na czym polega ta zabawa. Debiut mam już zatem za sobą, ba, nawet wywrotkę. Ale, jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz…

Absolutnym odkryciem ostatnich tygodni może się okazać Jakub Zakrzewski, do niedawna czołowy polski… judoka. – Grupa jest świetna – mówi mistrz Polski juniorów w kategorii do 100 kg z 2013 roku. – Zdecydowałem się na bobsleje i nie żałuję. Rywale niech już się boją…