Marta St. Moritz warta

Podczas zawodów Pucharu Europy w St. Moritz, Marta Orłowska uplasowała się na 12. miejscu. I jest to trzeci najlepszy wynik naszej skeletonistki w tej rangi imprezie. Wcześniej, zajmowała 6. pozycję na Olympia Bob Run St.Moritz-Celerina (styczeń 2016) i 11. w Altenbergu (grudzień 2015).

O sporym pechu może mówić Kamil Karnas – najpierw problemy z deską, potem z ramą. Efekt? Z konieczności opuszczony trening. I mimo tych trudności, naszemu skeletoniście udało się na zawodach Pucharu Europy uzyskać lepszy czas niż na treningach! I to o ponad sekundę!

Trzeci z naszych kadrowiczów – Michał Jakóbczyk trenuje (wraz z łotewskimi zawodnikami) w Siguldzie, gdzie 28 stycznia br. odbędą się mistrzostwa świata juniorów.

Piąte w karierze zawody Pucharu Europy „zaliczył” już Kuba Stano. Trenował z Pawłem Sarneckim, startował z Bartkiem Michalskim, z którym prawdopodobnie będzie również jeździł na zbliżających się mistrzostwach świata juniorów (Winterberg, 28 stycznia br.).

Wielki powrót na tor zanotował słynny łotewski pilot Oskars Melbardis, który wygrał zarówno rywalizację dwójek (z Daumantsem Dreiskensem), jak i czwórek (Dreiskensem, Arvisem Vilkaste i Janisem Strengą).

PE_skeleton_St.Moritz_kobiety

PE_skeleton_St.Moritz_mężczyźni

PE_bobsleje_St.Moritz_mężczyźni_dwójki

PE_bobsleje_St.Moritz_mężczyźni_czwórki