Mateusz Luty wygrywa w Altenbergu!

Nasz dwójka bobslejowa Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski wygrywa Puchar Europy w niemieckim Altenbergu! Niesamowity występ Reprezentantów Polski, którzy w pierwszy dzień zajęli piąte miejsce. W drugi dzień po pierwszym ślizgu mieli już drugi czas przejazdu ustępujące jedynie załodze niemieckiej. Jednak ostatecznie to Polacy pokazali kto jest najszybszy i pokonali Niemców na niemieckim torze!

1. Mateusz Luty, Krzysztof Tylkowski (POL) 1:52.35
2. Hafer Christoph, Salzer Michael (GER) 1:52.38 (+0.03)
3. Heinrich Romain, Naprix Bruno (FRA) 1:52.67 (+0.32)

Mateusz Luty: “Bardzo się cieszę ze zwycięstwa. To pierwsza moja wygrana dla Polski. Jestem również wzruszony, ponieważ usłyszymy hymn Polski. To również pierwszy raz w historii na zawodach bobslejowych.”
W swoim stylu wygraną skomentował nasz najlepszy rozpychający Krzysztof Tylkowski: “Jestem zdziwiony. W drugim ślizgu poprawiliśmy synchronizację i wygraliśmy!

Jak mówi Janis Minins, trener naszych bobsleistów: Mateusz pokazał klasę. Można śmiało powiedzieć, że miał jedną z najlepszych lini zjazdu na świecie. Dodatkowo Krzysztof Tylkowski wprost eksplodował na starcie. Poza tym pokonać Niemców na ich własnych torze to ogromny sukces.

Pełne wyniki:
http://www.ibsf.org/en/component/events/event/169567