MŚ osób niepełnosprawnych

Park City w amerykańskim stanie Utah, w pobliżu Salt Lake City jest gospodarzem pierwszych w historii mistrzostw świata w bobslejach i skeletonie osób niepełnosprawnych (Para-sport World Championship – para-bobsleigh & para-skeleton). Na obiektach, które były świadkiem XIX Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2002 roku, spotkają się sportowcy niezwykli, pokonujący własne słabości i realizujący marzenia. Przez dwa dni, 18-19 marca br. będą przełamywać bariery ludzkich możliwości.

Kandydatów do zwycięstwa na torze „Utah Olympic Park Track”, usytuowanym w kompleksie sportowym „Utah Olympic Park” trudno wskazać jednoznacznie. Triumfatorami cyklu zawodów świata osób niepełnosprawnych zostali w tym sezonie: Kanadyjczyk Lonnie Bissonnette (monoboby) i Amerykanin Eric Eierdam (skeleton).

W mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych, w rywalizacji bobsleistów biorą udział przedstawiciele aż ośmiu krajów: Australii, Austrii, Hiszpanii, Holandii, Łotwy, Kanady, USA i W. Brytanii. Z kolei w skeletonie zobaczymy tylko reprezentantów Commonwealthu (Australia, Kanada, USA, W. Brytania).

Who_is_who_MCity Who_is_who_MŚ_Park City