Nadmorskie bobsleje

AZS AWFiS Gdańsk to nie tylko wielosekcyjny uczelniany klub sportowy, ale instytucja ze wspaniałymi tradycjami. Od kilku miesięcy, działa tu również sekcja bobslejowa, którą kieruje wielki pasjonat „zimowej Formuły 1”, Krzysztof Zakrzewski. Dzisiaj, na obiektach nadmorskiej Alma Mater, trwają już intensywne przygotowania do sezonu 2015/2016. W zajęciach prowadzonych przez Aleksandra Szumakowa, uczestnicą m.in. nasi bobsleiści – Jakub Zakrzewski, Piotr Zakrzewski, Łukasz Miedzik oraz skeletonista – Kamil Karnas.

Aleksander Szumakow to człowiek bardzo dobrze znany w świecie bobslei. Od 2007 roku, z krótkimi przerwami, przez kilka sezonów rywalizował w barwach Ukrainy z najlepszymi. Po raz ostatni ścigał się jeszcze w styczniu 2014 roku w Igls, na zawodach zaliczanych do cyklu Pucharu Europy.
Sytuacja rodzinna sprawiła, że od pewnego czasu Aleksander Szumakow związany jest z Trójmiastem. Jak na prawdziwego człowieka sportu przystało, Olek znalazł swoje miejsce w życiu, poświęcaj swój czas i dzieląc się wiedzą właśnie z bobsleistami.

– To wielki ogień wewnętrzny – mówi o Szumakowie, Krzysztof Zakrzewski. – Człowiek niezwykle zaangażowany, otwarty, ale i skromny. Trener z „krwi i kości”, pragnący udowodnić swoją wartość. U zawodników cieszy się ogromną charyzmą. Co ciekawe, cały trening wykonuje wspólnie z zawodnikami. Jak równy z równym. Bieżnia, siłownia, plaża – nie ma znaczenia. Ostatnio zamówił nawet… spadochron treningowy.

Dzięki działaniom ludzi dobrej woli, lada dzień sekcja bobslejowa AZS AWFiS Gdańsk będzie się mogła pochwalić swoim trenażerem bobslejowym, pierwszym w Polsce! To idealne rozwiązanie treningowe w okresie letnim, znakomicie nadające się do szlifowania formy przed sezonem.
W planach jest również ścieżka startowa…