Niepełnosprawni z Pucharami Świata

Amerykański skeletonista – Eric Eierdam i kanadyjski bobsleista – Lonnie Bissonnette wygrali klasyfikację generalną Pucharu Świata osób niepełnosprawnych. Aktualni mistrzowie świata, po raz drugi z rzędu okazali się najlepsi w tym cyklu. Eric Eierdam wyprzedził Brytyjczyka Matthew Richardsona i innego Amerykanina, Ryana Gautieri. Z kolei Lonnie Bissonnette okazał się lepszy od Łotysza Alvilsa Brantsa i swojego rodaka Briana McPhersona.

W tym sezonie, niepełnosprawni skeletoniści startowali w trzech zawodach Pucharu Świata – dwukrotnie w amerykańskim Park City (listopad 2016) i w Lillehammer (styczeń 2017). Więcej ścigania mieli bobsleiści, rywalizując w aż sześciu imprezach (dwukrotnie Park City – listopad 2016; dwukrotnie Lillehammer – styczeń 2017; dwukrotnie Oberhof – styczeń 2017).

W sezonie 2016/2017, startowało 7 skeletonistów i aż 23 bobsleistów (m.in. Estończyk i Litwin).

W 2017 roku, mistrzem Europy został łotewski bobsleista Arturs Klots.

Mistrzostwa Europy_parabobsleje_2017

Mistrzostwa świata odbędą się w dniach 4-5 lutego br. w St. Moritz. z udziałem przedstawicieli jedenastu krajów (Australia, Austria, Estonia, Hiszpania, Kanada, Litwa, Łotwa, Norwegia, Szwajcaria, USA i W. Brytania).