Nowa twarz w kadrze bobsleistów

 

Za nami pierwsze letnie zgrupowanie kadry naszych bobsleistów i skeletonistów. W gościnnym Pucku, przy pięknej, słonecznej pogodzie, trenowali: Grzegorz Kossakowski, Mateusz Luty, Kamil Masztak, Łukasz Miedzik, Paweł Sarnecki, Jakub Stano, Krzysztof Tylkowski i Jakub Zakrzewski oraz Marta Orłowska i Michał Jakóbczyk.

– Wszystkie założenia szkoleniowe wykonaliśmy w 100 procentach – zapewnia Janis Minins, łotewski trener biało-czerwonych.  – Jestem bardzo zadowolony z jakości zajęć i zaangażowania każdego z zawodników. Biegaliśmy, pracowaliśmy z ciężarami, rzucaliśmy piłką lekarską i pchaliśmy nasz „wózek”. Puck to świetna baza tym bardziej, że w przypadku złej pogody zawsze można podjechać na halę do Gdańska.

– Rzeczywiście, bardzo udany obóz podkreśla również Ronald Mehlich, szef szkolenia PZBiS-u. Podczas pobytu w Pucku odbyły się kolejne testy dla nowych zawodników – tym razem pięciu. W trakcie naboru najlepiej wypadł Arnold Zdebiak, który uzyskiwał wynik na poziomie naszych kadrowiczów. Po licznych konsultacjach szkoleniowych zdecydowaliśmy się powołać Arnolda do kadry narodowej bobsleistów.

Kolejnych dwóch zawodników zostało zaproszonych na następne testy. Zapowiada się więc ciekawa rywalizacja o miejsca w drużynie na zbliżający się sezon olimpijski, a najbliższe zgrupowanie letnie bobsleistów odbędzie się w Bydgoszczy.