Pięciu polskich pilotów bobslejowych!

Reprezentacja Polski wzbogaciła się o kolejnych pilotów bobslejowych. Aktualnie mamy ich już pięciu! To historyczna chwila, ponieważ polskie bobsleje nie pamiętają takiego urodzaju od kilkudziesięciu lat. To konsekwentnie realizowany plan rozwoju tego olimpijskiego sportu w Polsce. Pod okiem łotewskiego trenera Janisa Mininsa, który pracuje z polską reprezentacją niespełna półtora roku, wyszkolony został już czwarty nowy pilot.
To zapewnia nam naturalnych następców i budowanie silnej rezerwy, a zarazem konkurencji dla naszego głównego pilota Mateusza Lutego. W tym sezonie ze względów sprzętowych i finansowych w systemie rozgrywek europejskich będzie uczestniczył jeden dodatkowy z trzech nowych pilotów. Łącznie Polska wystawi trzy załogi do rywalizacji międzynarodowej.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom tego historycznego osiągnięcia! Rośniemy w siłę!

Na tz. “track walks”, czyli przejściu po torze bobslejowym przed zjazdami. Obowiązkowe zadanie dla każdego pilota. Łotysze przecierali oczy ze zdumienia, że po ich torze chodzi już pięciu polskich pilotów!

Pięciu polskich pilotów bobslejowych podczas „track walk”. Mateusz Luty, Jakub Stano, Bartłomiej Michalski, Jakub Zakrzewski, Arnold Zdebiak. Trenerzy: Janis Minins, Tomasz Żyła.