Początek sezonu zimowego w Lillehammer

W tym roku nasi zawodnicy sezon rozpoczęli w norweskiej miejscowości Lillehammer gdzie znajduje się olimpijski tor. Kadra Narodowa Skeletonu i Młodzieżowa Kadra Narodowa wystartowała w zawodach OMEGA Youth Series Competition, które były jednocześnie oficjalnymi kwalifikacjami do Młodzieżowych Zimowych Igrzysk Olimpijskich Lozanna 2020. W rywalizacji na lodowym torze zobaczyliśmy skeletonistkę Zuzannę Klocek i dwóch naszych bobsleistów Oskara Langowskiego oraz Łukasza Kulusa w dyscyplinie monobob.

Start naszych zawodników oceniam bardzo dobrze. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że chłopacy zjeżdżają dopiero od dwóch miesięcy a przyszło im rywalizować z zawodnikami.którzy są dużo bardziej doświadczeni- powiedział trener Norbert Foltin

Oskar Langowski pierwszego dnia rywalizacji na torze w Lillehammer zakończył swoje ślizgi na 11 miejscu tracąc do zwycięzcy Aleksandra Czudaja (Niemcy) 1,14 sek. Drugi z naszych zawodników Łukasz Kulus był dopiero 24. Warto zaznaczyć, że w rywalizacji monobob każdy startuje na bobslejach dostarczonych przez organizatora co znacznie wyrównuje rywalizację. Przed zawodami odbywa się losowanie a następnie zawodnicy mają możliwość przygotowania bobsleja pod własne wymaganie. Takie prace dotyczą głównie zeszlifowania płóz. Drugi dzień rywalizacji przyniósł już znacznie lepsze wyniki dla obu naszych zawodników. Oskar Langowski ze znakomitym czasem 57,53 sek. zajmował czwarte miejsce! Ostatecznie nasz zawodników zakończył rywalizację w pierwszej dziesiątce (10 miejsce). Swoją lokatę z pierwszego dnia znacznie poprawił drugi z naszych młodzieżowców Łukasz Kulus, który po pierwszym ślizgu również znajdował się w czołówce (57,91 sek. 8 miejsce). Po drugim trochę gorszym przejedzie Łukasz zakończył rywalizację na 13 miejscu. W stawce zawodów w Lillehammer było łącznie 25 zawodników z całego świata i tak jak powiedział nam trener Norbert Foltin byli to zdecydowanie bardziej doświadczeni zawodnicy od naszych młodzieżowców. Poleca pokazali jednak, że już teraz po bardzo krótkim okresie treningowym i małej liczbie zjazdów są w stanie rywalizować z czołówką swoich rówieśników! Przed Młodzieżową Kadrą Narodową teraz szybki transfer do Niemiec gdzie na torze Lotto Bayern EisArena Konigssee odbędzie się druga kwalifikacja do Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Lozanna 2020. Pierwsze treningi na tym torze zaplanowano na 4 listopada, natomiast start na 8 listopada.

OMEGA Youth Series Competition Monobob:

1 dzień

2 dzień

Klasyfikacja generalna

Olimpijski tort w Lillehammer gościł także uczestników rywalizujących w pierwszej kwalifikacji do Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w skeletonie. W stawce zawodniczek znalazła się Zuzanna Klocek, która swoje starty zakończyła pierwszego dnia na 20 miejscu. Drugiego dnia poprawiła swój wynik o trzy lokaty plasując się ostatecznie na 17 miejscu. Podobnie jak w przypadku monobob podopieczna trenera Olega Polyvach przenosi się teraz do Konigssee. Pierwsze treningi zaplanowano na 4 listopada a start na 7 listopada. Zuzanna Klocek niemiecki tor zna zdecydowanie lepiej. Podczas ubiegłorocznych zawodów OMEGA Youth Series Competition zajęła tam bardzo wysoką 8 lokatę!

OMEGA Youth Series Competition Skeleton:

1 dzień

2 dzień

Klasyfikacja generalna