Polak został Wiceprezesem IBSF!

Przemysław Piesiewicz został wybrany do Komitetu Wykonawczego Międzynarodowej Federacji Bobslei i Skeletonu na stanowisko Wiceprezesa ds. komunikacji. Polski kandydat na trwających w Rzymie Kongresie IBSF zebrał 38 głosów, a jego kontrkandydat Peter Van Wees z Holandii otrzymał 5 głosów poparcia. Pozostali kandydaci z Rosji, Bermuda i Holandii, którzy zostali zgłoszeni przez swoje narodowe federacje wycofali się przed głosowaniem. Jest to pierwszy w historii polski kandydat sportów w lodowej rynnie, który otrzymał tak wysoką nominację do światowych władzach.

Przewaga w głosowaniu pokazuje jak dużym zaufaniem Międzynarodowy Kongres obdarzył Polskę i naszego kandydata. Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia. Oprócz sukcesów z rywalizacji sportowej konsekwentnie realizujemy działania w różnych obszarach, żeby wzmacniać i rozwijać nasze olimpijskie dyscypliny sportowe.

Na Prezesa Międzynarodowej Federacji Bobslei i Skeletonu został wybrany Ivo Ferriani. Włoch kieruje światową centralą już 8 lat i właśnie otrzymał silny mandat na kolejne 4 lat. Mamy nadzieję, że Komitet Wykonawczy z Polakiem w randzie Wiceprezesa będzie prężnie działał na rzecz rozwoju światowych bobslei i skeletonu.

Nowo wybrany Komitet Wykonawczy IBSF z Polakiem w radzie Wiceprezesa. Kongres IBSF 2018- Rzym.