Eierdam i Bissonnette najlepsi!

Amerykanin Eric Eierdam (skeleton) i Kanadyjczyk Lonnie Bissonnette (monoboby) zostali pierwszymi w historii mistrzami świata osób niepełnosprawnych (IBSF Para-Sport World Championships 2016), które odbyły się w Park City. Zawody odbyły się na tym samym torze „Utah Olympic Park Track”, na którym rywalizowali uczestnicy XIX Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2002 roku.

W mistrzostwach świata niepełnosprawnych skeletonistów, bezkonkurencyjny był 2-krotny triumfator klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (Overall Champion in Para-Skeleton World Cup 2015 & 2016) – Eric Eierdam, który był najszybszy we wszystkich czterech ślizgach! Amerykanin – jako jedyny – dwukrotnie uzyskał nawet czasy poniżej 53 sekund !
Wicemistrzem świata został Brytyjczyk Matt Richardson, a brązowy medal wywalczył Australijczyk Brendan Dover.

Niezwykle ciekawą rywalizację stoczyli bobsleiści. Na półmetku, po pierwszym dniu mistrzostw, prowadził Łotysz Arturs Klots. Jednak dwa ostatnie przejazdy to popis Lonnie Bissonnette’a, który nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń.
Na drugi stopień podium wskoczył natomiast drugi z Łotyszy – Alvils Brants, który zanotował jeden słabszy przejazd (tylko 10. czas 2. ślizgu).
Wicelider pierwszego dnia zawodów – Australijczyk Mark Urquhart zakończył zmagania poza podium.

Mistrzostwa świata osób niepełnosprawnych w Park City, zakończyły sezon 2015/2016 w sporcie bobslejowym i skeletonowym. Na torach całego świata zobaczymy się już w październiku. Szczegółowy kalendarz imprez kolejnego sezonu wkrótce.

WYNIKI bobsleje_MŚ para_Park City

WYNIKI skeleton_MŚ para_Park City