Polski sekeleton trenuje z najlepszymi na świecie

Polscy skeletoniści trenują aktualnie na zgrupowaniu w Siguldzie. Dzięki dobrym relacją i długofalowej współpracy naszego związku, możemy trenować wspólnie Martinsem Dukursem – dwukrotnym wicemistrzem olimpijskim (2010, 2014), aktualnym mistrzem świata i 8-krotnym triumfatorem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skeletonie.
Nasza najlepsza skeletonistka- Marta Orłowska, jak i trzynasty zawodnik ostatnich mistrzostw świata juniorów- Michał Jakóbczyk przygotowują się do walki o kwalifikacje olimpijskie pod okiem Olega Poływacza. Doświadczony trener z Ukrainy dołączył ostatnio do naszego teamu szkoleniowego. Jego wieloletnia praca w bobslejach, jak i ostatnio rozwój skeletonu na Ukrainie, jest dobrym prognostykiem i wzmocni przygotowania naszych reprezentantów do zbliżającego się olimpijskiego sezonu zimowego 2017/2018.
Dodatkowo do Kadry Narodowej skeletonistów dołączył młody zawodnik, 16-letni Władysław Poływacz, syn trenera Olega, który od tego sezonu będzie zjeżdżał w lodowej rynnie w barwach Polski. Mimo swojego bardzo młodego wieku zawodnik brał już udział w zeszłym sezonie w międzynarodowych imprezach sportowych.

Zapraszamy do kibicowania naszym skeletonistom!