Polskie torpedy

Marta Orłowska – 12. miejsce, Kamil Karnas – 23. miejsce, Michał Jakóbczyk – 27. miejsce – to osiągnięcia reprezentantów Polski w mistrzostwach świata juniorów skeletonistów, które odbyły się w znanym ośrodku narciarskim Winterberg. Niekwestionowaną gwiazdą zawodów był niemiecki pilot bobslejowy, Johannes Lochner, który zdecydowanie wygrał zarówno męskie dwójki, jak i czwórki.

Marta Orłowska powtórzyła ubiegłoroczne osiągnięcie z Altenbergu. Jednak z tą różnicą, że wówczas stanęło na starcie… 12 skeletonistek, a teraz – prawie dwa razy więcej (23!). Rok temu Marta straciła na najlepszej, Niemki Jacqueline Lölling 9.74 sekundy, a w Winterbergu, do mistrzyni z Łotwy, Lelde Prieduleny 3.03, a więc trzy razy mniej!!!

Kamil Karnas i Michał Jakóbczyk oczywiście debiutowali w tak prestiżowej imprezie (wystartowało 31 aż skeletonistów). Na treningach zdecydowanie lepsze wrażenie sprawił ten drugi, prezentując zwłaszcza znakomite starty.

Podczas zawodów na torze „Veltins EisArena Winterberg”, lepszy był jednak Karnas, choć Jakóbczyk może mówić o sporym pechu. Przy rewelacyjnym starcie (5.14 – 5. czas otwarcia!), skeleton wypadł z toru, co sprawiło dużą stratę już na początku rywalizacji. Kamilowi zmierzono 10. czas startu – 5.19. Warto odnotować, że Karnasowi zabrakło w pierwszym ślizgu tylko 0.30 sekundy do dwudziestego zawodnika (Włocha Manuela Schwaerzera), premiowanego zjazdem w drugim przejeździe.

Najlepsze czasy startu skeletonistów (1. przejazd):


1. Nikita Tregybow (Rosja) 5.00
2. Dominic Rady (Niemcy) 5.01
3. Kevin Boyer (Kanada) 5.06
4. Kilian von Schleinitz (Niemcy) 5.13
5. Michał Jakóbczyk (Polska) 5.14
6. Stefan Geisler (Austria) 5.15
7. Mattia Gaspari (Włochy) 5.16
Florian Auer (Austria) 5.16
9. Martin Rosenberger (Niemcy) 5.17
10. Rusłan Sabitow (Rosja) 5.19
Kamil Karnas (Polska) 5.19


W rywalizacji męskich czwórek bobslejowych, brązowy medal wywalczyli Czesi Dominik Dvorak – Jaroslav Kopriva – Jan Sindelar – Jakub Nosek, z którymi na co dzień współpracuje Dawid Kupczyk…
W dwójkach Dominik Dvorak i Jakub Nosek uplasowali się na 8. miejscu, z drugimi czasami startu!

WYNIKI bobsleje dwójki kobiet_Winterberg_MSJ

WYNIKI skeleton mężczyzn_Winterberg_MSJ

WYNIKI bobsleje dwójki kobiet_Winterberg_MSJ

WYNIKI bobsleje dwójki mężczyzn_Winterberg_MSJ

WYNIKI bobsleje czwórki mężczyzn_Winterberg_MSJ