Pierwsze koty za płoty…

Od 17. miejsca rozpoczęła rywalizację w Pucharze Świata sezonu 2015/2016 nasza dwójka bobslejowa: Mateusz Luty – Grzegorz Kossakowski. Na torze w Altenbergu Polacy spisali się słabo, tracąc do najlepszych Niemców Francesco Friedrich – Thorsten Margis grubo ponad 2 sekundy! Co ciekawe w każdym z dwóch przejazdów nasi zawodnicy zajmowali 18. miejsce. Niestety, tak mozolnie trenowany start tym razem kompletnie zawiódł (5.48 – 21. miejsce i 5.53 – 19. miejsce). W ostatniej konkurencji, męskich czwórkach, nasi bobsleiści nie wystartowali.
Teraz podopieczni trenera Andrzeja Żyła opuszczają zasypaną śniegiem Saksonię i jadę na kolejne zawody Pucharu Świata, do Winterbergu (4-6 grudnia br.). Tutaj będą również trenować czwórki.

To nie koniec rekordów w Altenbergu – rosyjski skeletonista Aleksander Tretiakow po raz kolejny pokazał, że na starcie nie ma sobie równych. W drugim ślizgu, czasem 4.86 poprawił swój rekord o 0.03 sekundy. Tego dnia aż trzech zawodników schodziło poniżej 5 sekund: wspomniany Tretiakow (4.90 i 4.86), Łotysz Martins Dukurs (4.98) i Niemiec Axel Jungk (4.99)!
Aleksander Tretiakow jest również nowym rekordzistą toru (56.24!!!).

W zmaganiach czwórek całe podium zajęli reprezentanci Niemiec, a już drugie zwycięstwo na torze w Altenbergu i pierwsze w karierze w tej konkurencji w Pucharze Świata odniósł Francesco Friedrich. Co ciekawe, fantastycznie – jak zwykle – startował Łotysz Oskars Melbardis z kolegami (5.21 – 2. czas otwarcia i 5.17 – 1. czas otwarcia), a ostatecznie wylądował na 8. miejscu, z poważną stratą 1.28 sekundy do Friedricha.

WYNIKI skeleton kobiet_Altenberg

WYNIKI bobsleje dwójki kobiet_Altenberg

WYNIKI skeleton mężczyzn_Altenberg

WYNIKI bobsleje dwójki mężczyzn_Altenberg

WYNIKI bobsleje czwórki mężczyzn_Altenberg

Klasyfikacja Pucharu Świata mężczyzn 2015-2016